Losování patrona na rok 2024

30.12.2023 20:05

Nabízíme možnost (na níže uvedeném odkazu) vylosovat si patrona (světce) na tento rok 2024.

Každoročně ve všech klášterech Kongregace sester Matky Božího Milosrdenství probíhá losování patrona. Svatá sestra Faustína připisovala tomuto losování velký význam. Očekávala pomoc z nebe právě díky patronovi, kterého si vylosovala. Světci jsou totiž nejen vzory křesťanského života a můžeme se od nich hodně naučit, ale jsou také silnými orodovníky u Boha a přimlouvají se za nás.

Zároveň s patronem si vylosujete i úmysl, na který jste pozváni modlit se například. krátkou střelnou modlitbou. U každého patrona je i citát z Deníčka sv. sestry Faustiny.

Patrona si vybíráme losováním od čísla 1 do 100.

Výzva biskupů k modlitbě za mírové řešení konfliktu na Ukrajině

17.02.2022 08:39

zprav.cirkev.cz https://zpravy.cirkev.cz/vyzva-k-modlitbe-a-postu-za-mirove-reseni-situace-na-ukrajine_4427

Společná modlitba národů proti pandemii

09.11.2020 22:41

SPOLEČNÁ MODLITBA NÁRODŮ PROTI PANDEMII

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna jako lékaře našich duší a těl. Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době

v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu. Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné, utěš jejich rodiny,

dej moudrost našim vládcům, sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům, věčný život mrtvým. Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!

kard. Jean-Claude Hollerich & kard. Angelo Bagnasco, předsedové zastupující biskupské konference evropských zemí

Modlitba k Matce všech národů

09.04.2020 19:48

Drazí přátelé,

českobudějovický biskup Vlastimil Kročil nás vybízí ke každodenní modlitbě sv. růžence, slavení mše svaté, modlitbě loretánských litanií a také k modlitbě k Panně Marii, Matce všech národů, za ukončení pandemie (viz příloha).

Matka všech národů nadiktovala vizionářce Idě Peedermanové v Amsterdamu tuto krátkou, ale mocnou modlitbu, aby nás uchránila před zkažeností, hrozícím neštěstím a válkou. „Národy tohoto světa, vězte přece, že stojíte pod ochranou Matky všech národů! Vzývejte ji jako Přímluvkyni, proste ji, aby odvrátila všechny katastrofy! Proste ji, aby z tohoto světa vyhnala zkaženost. Ze zkaženosti pochází neštěstí, ze zkaženosti pocházejí války. Mou modlitbou máte prosit, aby se tomuto všemu zabránilo. Vy nevíte, jak mocná a významná je před Bohem tato modlitba!“ (31.5.1955)
Proto se modleme každý den tuto modlitbu, buď za každým desátkem, nebo po růženci, nebo i samostatně.

Kněží z kláštera Božího Milosrdenství v Nových Hradech
P. Radoslav Šedivý
P. Andrej Šabo
matka všech národů.pdf (1268968)